А. Светска популација
А.

Светска популација

(према Википедији на крају 2015.)

Бр.

Земља

Величина популације

Удео у популацији Земље,%

Година евалуације

1

ПРЦ

1 373 842 000

19,21%

2015

2

Индија

1,281,495,000

17,71%

2015

3

УСА

321,267,000

4,44%

2015

4

Индонезија

257,564,000

3,56%

2015

5

Бразил

203,262,000

2,84%

2015

6

Пакистан

191,278,000

2,64%

2015

7

Нигерија

182,202,000

2,52%

2015

8

Бангладеш

158,999,000

2,20%

2015

9

Русија

146,267,000

2,02%

2015

10

Јапан

126,890,000

1,75%

2015

11

Мексико

121,006,000

1,67%

2015

12

Филипини

101 108 000

1,40%

2015

13

Вијетнам

91,583,000

1,27%

2015

14

Етиопија

90 076 000

1,24%

2015

15

Египат

87,266,000

1,23%

2015

16

Немачка

81 174 000

1,12%

2015

17

Иран

78.408.000

1,08%

2015

18

Турска

77,696,000

1,07%

2015

19

Демократска Република Конго

77,267,000

1,07%

2015

20

Тајланд

70 500 000

0,90%

2015

21

УК

64 767 000

0,90%

2015

22

Француска (без прекоморских територија)

64 204 000

0,89%

2015

23

Италија

60,796,000

0,84%

2015

24

Јужна Африка

54 957 000

0,76%

2015

25

Мјанмар

53 897 000

0,74%

2015

26

Танзанија

53,470,000

0,74%

2015

27

Република Кореја

51,431,000

0,71%

2015

28

Цолумбиа

48,432,000

0.67%

2015

29тх

Шпанија

46,440,000

0.64%

2015

30

Кенија

46,050,000

0.64%

2015

31

Аргентина

43,132,000

0,60%

2015

32

Украјина

42,631,000

0,59%

2015

33

Судан

40,235,000

0,56%

2015

34

Алжир

39,667,000

0,55%

2015

35

Уганда

39,032,000

0,54%

2015

36

Пољска

38,484,000

0,53%

2015

37

Ирак

36,423,000

0,50%

2015

38

Канада

34 691 000

0,48%

2015

39

Мароко

33,757,000

0,47%

2015

40

Афганистан

32 527 000

0,45%

2015

41

Саудијска Арабија

31,521,000

0,44%

2015

42

Перу

31 157 000

0,43%

2015

43

Узбекистан

31 025 000

0,43%

2015

44

Венезуела

30,790,000

0,43%

2015

45

Малезија

30 359 000

0,42%

2014

46

Непал

28 514 000

0,39%

2015

47

Мозамбик

27 978 000

0,39%

2015

48

Гана

27,410,000

0,38%

2015

49

Јемен

26,832,000

0,37%

2015

50

ДПРК

25,155,000

0,35%

2015

51

Ангола

25,022,000

0,35%

2015

52

Аустралија

24,716,000

0,34%

2015

53

Мадагаскар

24,235,000

0,33%

2015

54

Тајван

23,434,000

0,32%

2015

55

Камерун

23,344,000

0,32%

2015

56

Обала Слоноваче

22,701,000

0,31%

2015

57

Шри Ланка

21,715,000

0,29%

2015

58

Нигер

19,899,000

0,27%

2015

59

Румунија

19,861,000

0,27%

2015

60

Сирије

18 502 000

0,26%

2015

61

Буркина Фасо

18,450,000

0,25%

2015

62

Чиле

18 006 000

0,25%

2015

63

Казахстан

17 631 000

0,24%

2015

64

Мали

17,600,000

0,24%

2015

65

Холандија

16,930,000

0,23%

2015

66

Малави

16 310 000

0,23%

2015

67

Гватемала

16 176 000

0,22%

2015

68

Зимбабве

15 603 000

0,22%

2015

69

Камбоџа

15 578 000

0,22%

2015

70

Замбија

15,474,000

0,21%

2015

71

Еквадор

15,286,000

0,21%

2015

72

Сенегал

15 129 000

0,21%

2015

73

Чад

14,037,000

0,19%

2015

74

Гвинеја

12,609,000

0,17%

2015

75

Јужни Судан

11 893 000

0,16%

2015

76

Боливија

11 411 000

0,16%

2015

77

Куба

11 390 000

0,16%

2015

78

Руанда

11,263,000

0,16%

2015

79

Белгија

11,251,000

0,16%

2015

80

Бурунди

11 179 000

0,15%

2015

81

Тунис

10 983 000

0,15%

2014

82

Хаити

10 912 000

0,15%

2015

83

Грчка

10 847 000

0,15%

2015

84

Сомалија

10 787 000

0,15%

2015

85

Доминиканска Република

10 652 000

0,15%

2015

86

Чешка република

10 541 000

0,15%

2015

87

Португал

10 375 000

0,14%

2015

88

Бенин

10 315 000

0,14%

2015

89

Мађарска

9 849 000

0,14%

2015

90

Шведска

9 804 000

0,14%

2015

91

Азербејџан

9 655 000

0,13%

2015

92

Белорусија

9,494,000

0,13%

2015

93

УАЕ

9 157 000

0,13%

2015

94

Хондурас

8 725 000

0,12%

2014

95

Аустрија

8 580 000

0,12%

2015

96

Таџикистан

8,440,000

0,12%

2015

97

Израел

8 412 000

0,12%

2015

98

Швајцарска

8,237,000

0,11%

2015

99

Папуа Нова Гвинеја

7 619 000

0,11%

2015

100

Того

7 304 000

0,10%

2015

101

Бугарска

7 202 000

0,10%

2014

102

Србија (без Косова)

7 114 000

0,10%

2015

103

Парагвај

7 003 000

0,10%

2015

104

Јордан

6 783 000

0,09%

2015

105

Лаос

6 693 000

0,09%

2014

106

Сиерра леоне

6,453,000

0,09%

2015

107

Либија

6.278.000

0,09%

2015

108

Никарагва

6 198 000

0,09%

2014

109

Салвадор

6,126,000

0,09%

2015

110

Киргистан

5 954 000

0,08%

2015

111

Либанон

5,851,000

0,08%

2015

112

Данска

5 669 000

0,08%

2015

113

Финска

5,472,000

0,08%

2015

114

Сингапур

5,470,000

0,08%

2014

115

Словачка

5,421,000

0,08%

2015

116

Туркменистан

5,373,000

0,07%

2015

117

Норвешка

5.230.000

0,07%

2015

118

Еритреја

5.228.000

0,07%

2015

119

Централноафричка Република

4,900,000

0,07%

2015

120

Костарика

4,773,000

0,07%

2014

121

Република Конго

4 620 000

0,06%

2015

122

Ирска

4 609 000

0,06%

2014

123

Нова зеландија

4,577,000

0,06%

2015

124

Либерија

4 503 000

0,06%

2015

125

Хрватска

4.225.000

0,06%

2015

126

Оман

4,089,000

0,06%

2014

127

Кувајт

3 892 000

0,05%

2015

128

Босна и Херцеговина

3,792,000

0,05%

2013

129

Грузија (без Абхазије и Јужне Осетије)

3 730 000

0,05%

2015

130

Панама

3,713,000

0,05%

2014

131

Молдавија (без Придњестровља)

3,555,000

0,05%

2015

132

Мауританиа

3,545,000

0,05%

2014

133

Уругвај

3,416,000

0,05%

2015

134

Јерменија

3 010 600

0,04%

2015

135

Монголија

2 966 000

0,04%

2014

136

Јамајка

2 930 000

0,04%

2014

137

Литванија

2 893 000

0,04%

2015

138

Албанија

2 893 000

0,04%

2015

139

Намибија

2,459,000

0,03%

2015

140

Катар

2,270,000

0,03%

2014

141

Боцвана

2,262,000

0,03%

2015

142

Лесото

2 135 000

0,03%

2015

143

Словенија

2,082,000

0,03%

2015

144

Македонија

2,069,000

0,03%

2015

145

Гамбија

1 990 000

0,03%

2015

146

Летонија

1 973 000

0,03%

2015

147

Гвинеја Бисау

1 844 000

0,03%

2015

148

Република Косово

1 805 000

0,02%

2015

149

Габон

1,725,000

0,02%

2015

150

Тринидад и Тобаго

1 360 000

0,02%

2015

151

Бахреин

1,316,000

0,02%

2014

152

Естонија

1,313,000

0,02%

2015

153

Свазиленд

1,287,000

0,02%

2015

154

Маурицијус

1,261,000

0,02%

2014

155

Тимор Лесте

1 212 000

0,02%

2014

156

Фиџи

892.000

0,01%

2015

157

Џибути

888.000

0,01%

2015

158

Кипар (без Северног Кипра)

847.000

0,01%

2015

159

Екваторијална Гвинеја

845.000

0,01%

2014

160

Гвајана

802 000

0,01%

2015

161

Комори

785,000

0,01%

2015

162

Бутан

775.000

0,01%

2015

163

Монтенегро

621,500

0,01%

2014

164

Соломонова острва

584.000

0,01%

2015

165

Луксембург

563,000

0,01%

2015

166

Суринам

543,000

0,01%

2015

167

Цапе Верде

520,500

0,01%

2015

168

Малта

429.000

0,01%

2015

169

Брунеи

423,000

0,01%

2015

170

Бахами

388.000

0,01%

2015

171

Малдиви

364.000

0,01%

2015

172

Белизе

361,000

0,01%

2014

173

Исланд

329.000

0,01%

2015

174

Северни Кипар

295.000

мање од 0,01%

2011

175

Барбадос

284.000

мање од 0,01%

2015

176

Вануату

265,000

мање од 0,01%

2015

177

Абхазија

241,000

мање од 0,01%

2011

178

Самоа

193,000

мање од 0,01%

2015

179

Сао Томе и Принципе

190,000

мање од 0,01%

2015

180

Саинт Луциа

185,000

мање од 0,01%

2015

181

Кирибати

112,000

мање од 0,01%

2015

182

Свети Винсент и Гренадини

109.000

мање од 0,01%

2015

183

Гренада

107,000

мање од 0,01%

2015

184

Тонга

106.000

мање од 0,01%

2015

185

Микронезија

104 500

мање од 0,01%

2015

186

Сејшели

96,500

мање од 0,01%

2015

187

Антигва и Барбуда

92.000

мање од 0,01%

2015

188

Андора

76.000

мање од 0,01%

2013

189

Доминика

72,700

мање од 0,01%

2015

190

Саинт Киттс и Невис

55,500

мање од 0,01%

2015

191

Маршалова острва

53.000

мање од 0,01%

2015

192

Јужна Осетија

51,500

мање од 0,01%

2013

193

Монако

38.000

мање од 0,01%

2015

194

Лихтенштајн

37.000

мање од 0,01%

2015

195

Сан марино

32.000

мање од 0,01%

2015

196

Палау

21.000

мање од 0,01%

2015

197

Науру

10.000

мање од 0,01%

2015

198

Тувалу

10.000

мање од 0,01%

2015

199

Ватикан

793

мање од 0,01%

2011