А. Телефонски кодови и називи домена земаља света
А.

Телефонски кодови и називи домена земаља света

Земља

Телефонски код

Имена домена

Аустралија

61

.ау

Аустрија

43

.ат

Азербејџан

994

.аз

Албанија

355

.ал

Алжир

213

.дз

Ангола

244

.ао

Андорппа

376

.ад

Аргентина

54

.ар

Јерменија

374

.ам

Афганистан

93

.аф

Бангладеш

880

.бд

Барбадос

1-246

.бб

Бахреин

973

.бх

Белорусија

375

.би

Белгија

32

.бе

Бенин

229

.бј

Бермуда

1-441

.бм

Бугарска

359

.бг

Боливија

591

.бо

Босна и Херцеговина

387

.ба

Боцвана

267

.бв

Бразил

55

.бр

Брунеи

673

.бн

Ватикан

396

.ва

УК

44

.ук

Мађарска

36

.ху

Венезуела

58

.ве

Гамбија

220

.гм

Гана

233

.гх

Гуаделоупе

590

.гп

Гватемала

502

.гт

Гуиана Френцх

594

.ги

Гвинеја

224

.гн

Немачка

49

.де

Гибралтар

350

.ги

Хондурас

504

.хн

Хонг Конг

852

.хк

Гренада

1-473

.гд

Гренланд

299

.дл

Грчка

30

.гр

Данска

45

.дк

Доминика

1-767

.дм

Доминиканска Република

1-809

.до

Египат

20

.ег

Демократска Република Конго

243

.цд

Замбија

260

.зм

Зимбабве

263

.зв

Израел

972

.ил

Индија

91

.ин

Индонезија

62

.ид

Јордан

962

.јо

Ирак

964

.ик

Иран

98

.ир

Ирска

353

.ие

Исланд

354

.ис

Шпанија

34

.ес

Италија

39

.ит

Јемен Арапска Република

967

.ие

ДПРК

850

.кп

Камерун

237

.цм

Канада

1

.ца

Катар

974

.ка

Кенија

254

.ке

Кипар

357

.ци

Кина

86

.цн

Цолумбиа

57

.цо

Конго (Република Конго)

242

.цг

Костарика

506

.цр

Обала Слоноваче

225

.ци

Куба

53

.цу

Кувајт

965

.кв

Лаос

856

.ла

Летонија

371

.лв

Лесото

266

.лс

Литванија

370

.лт

Либерија

231

.лр

Либанон

961

.лб

Либија

218

.ли

Лихтенштајн

423

.ли

Луксембург

352

.лу

Маурицијус

230

.му

Мауританиа

222

.мр

Мадагаскар

261

.мг

Македонија

389

.мк

Малави

265

.мв

Малезија

60

.ми

Мали

223

.мл

Малдиви

960

.мв

Малта

356

.мт

Мароко

212

.ма

Мартиникуе

596

.мк

Мексико

52

.мк

Мозамбик

258

.мз

Монако

377

.мц

Монголија

976

.мн

Намибија

264

.на

Непал

977

.нп

Нигер

227

.не

Нигерија

234

.нг

Холандија

31

.нл

Никарагва

505

.ни

Нова зеландија

64

.нз

Нова каледонија

687

.нц

Норвешка

47

.но

УАЕ

971

.ае

Оман

968

.ом

Пакистан

92

.пк

Панама

507

.па

Парагвај

595

.пи

Перу

51

.пе

Пољска

48

.пл

Португал

351

.пт

Порторико

1-787

.пр

Русија

7

.ру

Руанда

250

.рв

Румунија

40

.ро

УСА

1

.ус

Салвадор

503

.св

Самоа

685

.вс

Сан марино

378

.см

Сао Томе и Принципе

239

.ст

Саудијска Арабија

966

.са

Свазиленд

268

.цх

Сејшели

248

.сц

Сенегал

221

.сн

Саинт Луциа

1-758

.лц

Србија

381

.рс

Сингапур

65

.сг

Сирије

963

.си

Словачка

42

.ск

Словенија

38

.си

Соломонова острва

677

.сб

Сомалија

252

.со

Судан

249

.сд

Суринам

597

.ср

Сиерра леоне

232

.сл

Таџикистан

7

.тј

Тајланд

66

.тх

Тајван

886

.тв

Танзанија

255

.тз

Тринидад и Тобаго

1-868

.тт

Тунис

216

.тн

Турска

90

.тр

Туркменистан

993

.тм

Уганда

256

.уг

Узбекистан

998

.уз

Украјина

380

.уа

Уругвај

598

.уи

Фиџи

679

.фј

Филипини

63

.пх

Финска

358

.фи

Француска

33

.фр

Хрватска

38

.хр

Централноафричка Република

236

.цф

Чад

235

.тд

Монтенегро

382

.иу, .ме

Чешка република

42

.цз

Чиле

56

.цл

Швајцарска

41

.цх

Шведска

46

.се

Шри Ланка

94

.лк

Еквадор

593

.ец

Екваторијална Гвинеја

240

.гк

Естонија

372

.ее

Етиопија

251

.ет

Јужна Африка

27

.за

Јужна Кореја

82

.кр

Јамајка

876

.јм

Јапан

81

.јп