Тхе БДП света
Тхе

БДП у земљама свијета по паритету куповне моћи валута

(према подацима ММФ-а за 2014. годину)

 

Не.

Земља / регион

БДП, милијарде америчких долара

 

Земља   укупно

107 921

 

Европска унија

18,526

1

ПРЦ

17,617

2

САД

17,419

3

Индија

7.376

4

Јапан

4.751

5

Немачка

3.722

6тх

Руска Федерација

3 565

7

Бразил

3 264

8тх

Индонезија

2,676

9тх

Француска

2 581

10

Уједињено Краљевство

2 549

11тх

Мексико

2 141

12тх

Италија

2 128

13тх

Република Кореја

1 779

14тх

Саудијска Арабија

1 606

15тх

Канада

1 592

16

Шпанија

1,566

17тх

Турска

1 508

18тх

Иран

1 334

19

Аустралија

1 095

20

Тајван

1 075

21

Нигерија

1 049

22

Тајланд

986

23

Пољска

954

24

Аргентина

948

25

Египат

943

26тх

Пакистан

882

27тх

Холандија

799

28

Малезија

746

29

Јужна Африка

705

30

Филипини

692

31

Колумбија

640

32

Уједињени Арапски Емирати

600

33

Алжир

552

34

Венецуела

539

35

Бангладеш

534

36

Ирак

523

37

Вијетнам

511

38

Белгија

481

39

Швајцарска

473

40

Сингапур

453

41

Шведска

448

42

Казахстан

418

43

Чиле

409

44

Хонг Конг (ПРЦ)

398

45

Аустрија

395

46

Румунија

393

47

Перу

373

48

Украјина

371

49

Норвешка

345

50

Катар

321

51

Чешка република

315

52

Грчка

284

53

Кувајт

284

54

Португал

280

55

Израел

268

56

Мароко

252

57

Данска

250

58

Мађарска

246

59

Мјанмар

242

60

Ирска

227

61

Финска

221

62

Шри Ланка

217

63

Еквадор

180

64

Ангола

176

65

Белорусија

172

66

Узбекистан

172

67

Азербејџан

165

68

Оман

162

69

Судан

159

70

Нови Зеланд

159

71

Словачка

153

72

Етиопија

145

73

Доминиканска Република

138

74

Кенија

132

75

Бугарска

129

76

Танзанија

127

77

Тунис

124

78

Гватемала

119

79

Гана

108

80

Јемен

104

81

Либија

97.6

82

Србија

95.5

83

Хрватска

88.5

84

Туркменистан

82.1

85

Либан

81.1

86

Литванија

79.6

87

Јордан

79.6

88

Уганда

76.9

89

Панама

76.4

90

Цоте д'Ивоире

71.1

91

Костарика

71.0

92

Уругвај

70.0

93

Боливиа

70.0

94

Камерун

67.2

95

Непал

66.8

96

Бахреин

61.9

97

Словенија

61.1

98

Замбија

61.0

99

Авганистан

60.6

100

Парагвај

58.3

101

Демократска Република Конго

55.8

102

Луксембург

51.4

103

Ел Салвадор

50.9

104

Камбоџа

50.0

105

Латвија

48.2

106

Тринидад и Тобаго

43.4

107

Хондурас

39.1

108

Босна и Херцеговина

38.1

109

Габон

36.3

110

Естонија

35.6

111

Монголија

34.8

112

Лаос

34.4

113

Грузија

34.7

114

Мадагаскар

33.9

115

Боцвана

33.7

116

Сенегал

33.6

117

Албанија

31.6

118

Мозамбик

31.1

119

Брунеи

30.2

120

Чад

29.5

121

Никарагва

29.5

122

Буркина Фасо

29.3

123

Република Конго

28.0

124

Македонија

27.6

125

Кипар

27.4

126

Мали

27.3

127

Зимбабве

27.1

128

Јужни Судан

26.0

129

Екваторијална Гвинеја

25.1

130

Јерменија

24.3

131

Јамајка

24.1

132

Намибија

23.6

133

Маурицијус

23.4

134

Таџикистан

22.3

135

Бенин

19.8

136

Киргистан

19.2

137

Руанда

18.8

138

Хаити

18.3

139

Папуа Нова Гвинеја

18.1

140

Нигер

17.9

141

Молдавија

17.7

142

Република Косово

16.9

143

Мауританија

15.5

144

Гвинеја

15.0

145

Исланд

14.2

146

Малта

14.1

147

Малави

13.7

148

Сијера Леоне

12.6

149

Того

10.1

150

Црна Гора

9.36

151

Суринам

9.19

152

Бахами

9.02

153

Свазиленд

8.62

154

Бурунди

7.38

155

Еритреја

7.81

156

Фиџи

7.29

157

Источни Тимор

6.07

158

Бутан

5.86

159

Гвајана

5.51

160

Лесото

5.28

161

Малдиви

4.92

162

Барбадос

4.52

163

Либерија

3.69

164

Зеленортски отоци

3.28

165

Гамбија

3.08

166

Белизе

2.94

167

Џибути

2.87

168

Централноафричка Република

2.86

169

Гвинеја-Бисау

2.50

170

Сејшели

2.41

171

Антигуа и Барбуда

1.99

172

Света Луција

1.97

173

Сан марино

1.91

174

Гренада

1.27

175

Свети Китс и Невис

1.26

176

Комори

1.20

177

Свети Винсент и Гренадини

1.18

178

Соломонова острва

1.09

179

Самоа

0.99

180

Доминика

0.76

181

Вануату

0.69

182

Сао Томе и Принципе

0.62

183

Тонга

0.50

184

Мицронесиа

0.31

185

Палау

0.29

186

Кирибати

0.19

187

Маршалска острва

0.18

188

Тувалу

0.04